کارآفرینی

۶ علامتی که نشان می‌دهند شما برای کارآفرینی آماده نیستید.

0

6 علامتی که نشان می‌دهند شما برای کارآفرینی آماده نیستید.

همه آن عکس های زیبایی را که کارآفرینان موفق در اینستاگرام می‌گذارند را نادیده بگیرید. همه آدم‌ها نمی‌توانند کارآفرین شوند. با کارآفرینی می‌توان یک زندگی آزاد داشت و به دیگران نیز سود رساند. اما اگر برای کارآفرینی مناسب نباشید و یا آمادگی نداشته باشید می‌تواند مثل یک کابوس باشد. چیزی نیست که همه بتوانند انجام دهند.

من در سن ۱۹ سالگی می‌خواستم کارآفرین شوم. اما هیچ کس در زندگی من وجود نداشت که کارآفرین باشد، بنابراین من بدون داشتن اطلاعات و یا مشاور وارد آن شدم. ارزش کسب و کاری که راه‌ انداختم در مدت یک سال به نیم میلیون دلار رسید، اما من همه آن را از بین بردم. من نمی‌دانستم که چه کار می‌کنم و برای آن آماده نبودم. الان من ۳۵ سال سن دارم. دومین کسب و کاری که راه اندازی کردم به من کمک کرد تا بدهی هایی که به خاطر کسب و کار اول به وجود آمده بود را پرداخت کنم و بعد آن را بفروشم.

امروز من شغلی دارم که به من اجازه می‌دهد، بنویسم، در سراسر دنیا سخنرانی کنم، مشاوره دهم و مربیگری کنم. من کاری که انجام می‌دهم را دوست دارم، چون برای آن آماده بودم. قبل از اینکه وارد کارآفرینی شوید، باید از یعضی چیزها مطمئن شوید. زندگی مثل فیلم نیست که ناگهان همه چیز به طور جادویی درست شود. شما از هیچ چیزی در زندگی نمی‌توانید ۱۰۰ درصد مطمئن باشید، اما ۶ علامت مهم وجود دارد که نشان می‌دهند شما احتمالا برای کارآفرینی آماده نیستید.

 1. شما توانایی انگیزه دادن به خودتان را ندارید.

  شما از کارآفرینی به اندازه‌ای که برای آن زحمت کشیده‌اید، سود به دست می‌آورید. توانایی انجام دادن و تکمیل کردن کارها مهم است. شما باید بتوانید به خودتان انگیزه دهید تا بتوانید کارها را انجام دهید، مخصوصا کارهایی را که دوست ندارید. اگر شما از آن دسته آدم هایی هستید که باید یک رئیس داشته باشند تا به آنها بگوید چه کاری انجام دهند، شما برای کارآفرینی آماده نیستید.

 2. شما پایه و اساس کارآفرینی را ایجاد نکرده‌اید.

  قبل از اینکه به دست کشیدن از درآمد ماهیانه فکر کنید، باید پایه و اساس کار را ایجاد کنید. این پایه و اساس شمال یک سرمایه برای مواقع اضطراری می باشد. شما هیچ وقت نمی‌دانید چه موقع کارها طبق برنامه پیش نخواهند رفت. همچنین سرمایه گذاری اولیه باید خوب باشد. بدهی شما نباید از کنترل خارج شود و شما باید به اندازه کافی پول داشته باشید تا بتوانید به راحتی مخارج را پرداخت کنید. درآمد کارآفرینی ممکن است مستمر نباشد و شما باید تا جایی که امکان دارد برای این وضعیت آماده باشید.

 3. شما زیر فشار سراسیمه می‌شوید.

  بعضی مواقع استرس کار غیر قابل تحمل می‌شود. شما در حین اینکه با فشاری که از هر جهت به شما وارد می‌شود دست و پنجه نرم می‌کنید، باید کسب و کار خود را نیز اداره کنید. اگر تحمل فشار و استرس را ندارید، در مورد کارآفرین شدن تجدید نظر کنید.

 4. شما به اندازه کافی تحقیق نکرده‌اید.

  هر کاری که بخواهید راه اندازی کنید، نیاز به تحقیق دارد. قبل از برداشتن اولین قدم باید در چیزی که می‌خواهید از آن سود به دست آورید، خبره شوید. اینترنت و شبکه‌های اجتماعی منابع خوبی برای تحقیق و مطالعه هستند. از آنها استفاده کنید.

 5. شما هیچ علاقه‌ای به کاری که می‌خواهید شروع کنید ندارید.

  داشتن علاقه برای ساختن کسب و کار کافی نیست، اما بهتر است قبول کنید که نقش مهمی دارد. گاهی اتفاق می‌افتد که شما احساس کنید که کسب و کارتان مانند دیگر شغل‌هایی است که تا کنون داشته‌اید.. در اینجا علاقه است که به شما یادآوری می‌کند با کارآفرینی چه چیزی به دست آورده‌اید. به شما کمک می‌کند تا به حرکت کردن ادامه دهید. اگر به هیچ کاری علاقه ندارید بنابراین برای کارآفرینی آماده نیستید.

 6. استراتژی شما چیزی است که فرد دیگری انجام داده است.

  بزرگ کردن یک کسب و کار هم می‌تواند سرگرم کننده باشد و هم آنقدر شما را نا امید کند که آن را کنار بگذارید. بعضی از افراد رمانی که با عدم رشد مواجه می‌شوند، از دیگر کارآفرینان موفق تقلید می‌کنند. چیزی که برای شخص دیگری جواب داده احتمالا برای شما جواب نخواهد داد. همه ما انسان‌های متفاوتی هستیم، در نتیجه کسب و کار ما نیز متفاوت است. ما باید چیزی که در شرایط فعلی برای ما مناسب است را پیدا کنیم. اگر شما از دیگران تقلید می‌کنید، برای کارآفرین شدن آماده نیستید.

اگر برای بلاتکلیفی حاصل از کارآفرینی آماده نیستید کار خود را رها نکنید. من عاشق داشتن یک کسب و کار و آزادی عمل حاصل از کارآفرینی هستم، اما درک می‌کنم که این کار چقدر می‌تواند سخت باشد.

در مورد چیزی که از زندگی می‌خواهید با خودتان صادق باشید. با خودتان در مورد اینکه آیا برای کارآفرینی مناسب و آماده هستید، صادق باشید. برای آماده شدن به زمان نیاز دارید. بهتر است با داشتن یک نقشه مناسب و آرام آرام در کنار کاری که انجام می‌دهید رویای خود را نیز به جلو ببرید تا اینکه رویای خود را به یک کابوس تبدیل کنید.

منبعhttp://www.entrepreneur.com/article/254215

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *