وب سایت

هر چند وقت یکبار باید سایت خود را به روز رسانی کرده و از نو بسازید؟

0

هر چند وقت یکبار باید سایت خود را به روز رسانی کرده و از نو بسازید؟

کریستین ریگز (Christian Riggs) رئیس گروه خلاقیت ریگز (Riggs Creative Group) شرکتی که در زمینه طراحی تجربه کاربری و طراحی وب سایت در سن دیوگو (San Diego) فعالیت می کند، می گوید: زمانی که صحبت از به روز رسانی وب سایت کسب و کار شما در بازه های زمانی مشخص به میان می آید، یک قانون وجود دارد و آن این است که: هیچ قانونی وجود ندارد. ریگز می گوید اینکه تصمیم بگیرید وب سایت خود را به روز رسانی کنید، از نو طراحی کنید یا از نو مهندسی کنید باید کاملا به اهداف کسب و کار شما و ملاحضات اقتصادی شما بستگی داشته باشد نه به بازه های زمانی صوری و بی پایه و اساس. ما از او خواستیم بیشتر توضیح بدهد.

سوال: چرا باید فقط ظاهر سایت را دوباره طراحی کرد و کل آن را از نو نساخت؟

پاسخ: فاکتور های مختلفی وجود دارند که طراحی مجدد مورد توجه واقع شود، اما در اینجا به چند مورد اشاره می کنم که تقریبا همیشه نیازمند به روزرسانی هستند. وقتی رنگ سازمانی جدیدی را انتخاب می کنید باید وب سایت شما نیز رنگ جدید را نشان دهد. مورد بعد زمانی است که نرخ بیرون رفتن از سایت شما بسیار بالا باشد(در SEO به آن Bounce Rate می گویند). این بدین معنی است که مردم از سایت شما بازدید می کنند اما تعداد کمی اقدام به خرید محصولات یا خدمات شما می کنند، یک طراحی مجدد فکر شده می تواند این مشکل را تا حدودی برطرف کند. یا زمانی که کسب و کار شما بزرگ شده است و محصولات و خدمات جدیدی در راه هستند، در این صورت سایت شما باید تغییرات به وجود آمده را به بینندگان سایت شما نشان دهد. و در آخر اینکه، مشتریان شما از سایت شما شکایت کرده و ادعا کنند که ظاهر آن خوب نیست یا به درستی کار نمی کند.

سوال: چه تغییراتی ممکن است نیازمند این باشد که سایت را دوباره از ابتدا بسازیم؟

پاسخ: مهمترین مورد این است که سایت فعلی شما با صفحه نمایش دستگاه های قابل حمل سازگار نباشد. درست کردن این عیب در این روز ها که دنیا به سمت استفاده از دستگاه های قابل حمل رفته است یک اجبار است. مورد دیگر اینکه سایت شما با استفاده از فلش (Flash) ساخته شده باشد. آیپد و آیفون از فلش پشتیبانی نمی کنند و آنها را نشان نمی دهند. این عیب به اندازه کافی بزرگ است که شما مجبور شوید سایت خود را از نو بسازید اما دلیل دیگری نیز وجود دارد: فلش سایت شما را کند می کند.

هر کسی در شرکت شما باید قادر باشد با سیستم مدیریت محتوای (CMS) شما کار کند و سایت شما را به روز رسانی کند. نباید یک برنامه نویس استخدام کنید تا تغییرات و رفع عیب های ساده را انجام دهد.در حین اینکه باید همه چیز ساده باشد، اگر سایت شما تا ابد طول می کشد تا باز شود، باید در مهندسی سایت خود بازنگری کنید. دیگر کسی مدت زیادی منتظر باز شدن یک سایت نمی ماند.

سوال: آیا باید از نظرات مشتریان در طراحی مجدد سایت استفاده کنیم؟

پاسخ: بله! نظرات و بازخوردهای مشتریان نگرشی به شما می دهد که با استفاده از آن می توانید بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید. برای شروع، طرح مورد نظر خود را به آنها نشان دهید و از آن ها بپرسید که آیا طرح جدید برای آنها جذاب آست؟ از آنها در مورد مشکلاتی سوال کنید که به دنبال حل کردن آنها هستند و اینکه آیا اطلاعاتی که به دنبال آن هستند در طرح جدید به آسانی در دسترس است؟ بعد از اینکه طرح جدید را اجرا کردید از آنها سوال کنید که آیا طرح جدید را دوست دارند؟ اگر پاسخ آنها منفی بود، نکات مورد نظر آنها را با استفاده از روش افزایشی (یکی از روشهای مهندسی نرم افزار است) برطرف کنید. سایت شما باید این روش را پشتیبانی کند و نیاز به طراحی مجدد نداشته باشید.

خلاصه اینکه، شما باید روش سایت هایی مانند Apple.com و Amazon.com را دنبال کنید، که به ندرت پیش می آید که سایت خود را به کلی دگرگون کرده و از نو طراحی کنند. در عوض سایت آنها به مرور زمان و در یک فرایند تکرار شونده تکامل پیدا می کند، به طوری که اصلاحات به چشم نمی آیند . مزیت این فرایند این است که تجربه کاربری که مشتریان با آن آشنا هستند و آن را دوست دارند تغییر نمی کند.

منبعhttp://www.entrepreneur.com/article/251652

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *